25 listopada mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece panią Zofię Stanecką, autorkę książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi czytelnicy. Pani Zofia przekazała dużo ważnych informacji o pracy pisarza i o tym jak powstaje książka. Podczas spotkania rozmawiając z dziećmi podkreśliła jak ważną rolę w twórczośći pisarza, odgrywa wyobraźnia i na bieżąco ilustrowała tę opowieść zabawnymi rysunkami. Autorka pisze bajki, baśnie i opowiadania, jednak najbardziej jest znana młodym czytelnikom dzięki serii o małej i rezolutnej dziewczynce Basi. Basia jest przedszkolakiem, który z dużym zaangażowaniem odkrywa otaczający świat. Jest uparta i ciekawska, głośno wyraża swoje zdanie, raz jest grzeczna, a raz niegrzeczna, raz wesoła, a raz naburmuszona i obrażona - czyli jest dokładnie taka, jak każde małe dziecko. I wszystko to, ta bliskość zdarzeń, podobieństwo oraz autentyczność sprawiają, że jest tak lubiana przez najmłodszych czytelników. Fenomen Basi to nie tylko licznie zdobywane przez autorkę nagrody, lecz także piękna polszczyzna i oryginalne ilustracje. Pani Zofia przygotowała dla czytelników niespodziankę - wcieliła się w rolę rezolutnej Basi i jej Taty, odgrywając krótkie scenki ukazujące jej codzienne przygody. Dzieci były zachwycone.
Na zakończenie autorka zaproponowała im zabawę, aby narysowały swojego bohatera i przedstawiły go. Każdego czytelnika nagrodziła autografem na zakładce i podpisywała dedykacje w książkach oraz w kronice biblioteki.