Finał Konkursu "Rok Sienkiewiczowski"

26 października 2016 r. w Bibliotece odbył się drugi etap konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza "Odważnym los sprzyja". Tym razem dotyczył twórczości noblisty. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 14 uczniów z pięciu szkół gimnazjalnych z Pisza.

Komisja w składzie:

• Małgorzata Samsel (bibliotekarz MGBP)
  • Małgorzata Podsiad (dyrektor MGBP)
  • Mariola Ciotrowska (bibliotekarz MGBP)

po sprawdzeniu testów konkursowych wyłoniła trzech uczestników, którzy uzyskali tę samą najwyższą punktację. W związku z czym przeprowadzono dogrywkę w formie ustnej.

Nagrody otrzymali:

• I miejsce - Konrad Nicewicz, Niepubliczne Gimnazjum ZDZ w Piszu
  • II miejsce - Magdalena Leymańczyk i Łucja Wądołowska, Samorządowe Gimnazjum Publiczne ZS w Piszu

Wyróżnienia:

• Aleksandra Ulążka, Gimnazjum nr 2 GZS w Piszu
  • Julia Filipkowska, Samorządowe Gimnazjum Publiczne ZS w Piszu
  • Patrycja Kapelańska, Gimnazjum nr 2 GZS w Piszu

Gratulacje!

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nowe wyzwania, w których zechcecie wziąć udział.

Dnia 19 października 2016 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza - "Odważnym los sprzyja" Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych z gminy Pisz. W dniu konkursu zgłosiło się 22 uczniów z pięciu szkół.

Komisja w składzie:

• Małgorzata Samsel (bibliotekarz MGBP)
  • Małgorzata Podsiad (dyrektor MGBP)
  • Bogumiła Milewska (bibliotekarz MGBP)

wyłoniła następujące osoby zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu:

Niepubliczne Gimnazjum - ZDZ

• Alicja Gryglik - kl. II b
  • Konrad Nicewicz - II b

• Patrycja Kapelańska - kl. III b
  • Aleksandra Ulążka - kl. III c
  • Klaudia Kamińska - kl.III c

Gimnazjum Katolickie

• Miłosz Makowiecki - kl. II b

Samorządowe Gimnazjum Publiczne - ZS nr 1

• Magdalena Leymańczyk - kl. IIc
  • Łucja Wądołowska - kl. I b
  • Magdalena Daria Turska - kl. I b
  • Julia Filipkowska - kl. II c
  • Zuzanna Kapelańska - kl. II c

• Wiktoria Rosiak - kl. I a
  • Julia Rydelek - II c
  • Katarzyna Murzyn - II c

Drugi etap konkursu - Twórczość Henryka Sienkiewicza - wyznaczony na 26 października 2016 r. (środa) godz. 13.00, w M-G Bibliotece Publicznej w Piszu. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpi tego samego dnia o godz. 14.00. W razie uzyskania przez uczestników tej samej najwyższej punktacji, przewidziana jest dogrywka w formie ustnej.

2016 konkurs sienkiewicz