teatr 2024 02 28Zapraszamy na Teatr przy stoliku.  Sztukę Friedricha Durrenmatta - "JESIENNY WIECZÓR" czytają Marian Czarkowski i Cezary Ilczyna.

O sztuce:

Miejscem przewrotnej sztuki wybitnego szwajcarskiego dramaturga, jest luksusowy apartament w hotelu, który zamieszkuje słynny autor powieści kryminalnych, laureat niezliczonych nagród, w tym Nagrody Nobla. Nieoczekiwanie odwiedza go emerytowany księgowy, detektyw amator, wielbiciel twórczości pisarza. Gość od lat usiłuje odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd autor ma tak fenomenalne pomysły na morderstwa i dlaczego towarzyszy im najefektowniejszy w historii literatury światowej opis popełnianych zbrodni. Rozpoczyna się frapujący pojedynek psychologiczny bohaterów prowadzący do zaskakującego finału.