merit z egiptuWypożyczalnia poleca książkę: "Merit z Egiptu" Connilyn Cossette

W styczniu 2018 roku ukazała się w Polsce powieść Connilyn Cossette "Merit z Egiptu", która jest debiutancką powieścią autorki, od razu okrzykniętą bestsellerem. Jest to książka z lekką nutą religijną, a przedstawione w niej wydarzenia biblijne są tłem dla zupełnie innej historii. Historii młodej Merit, jej rodziny oraz przyjaciół.

Connilyn Cossette rozdział po rozdziale odkrywa przed czytelnikiem życie tytułowej bohaterki, czyniąc z niego towarzysza Merit. Buduje przyjemne napięcie, które przyciąga niczym magnes i trzyma do końca. Postaci wykreowane przez pisarkę są bardzo rzeczywiste i naturalne. Wzbudzają w czytelniku emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Autorka w książce bardzo dobrze oddała atmosferę napięcia narastającego między Egipcjanami a Hebrajczykami, którzy wierzą, że proroctwo dotyczące ich powrotu na własne ziemie spełni się, a plagi trapiące Egipcjan to widoczne znaki końca niewoli.
Connilyn Cossette ma lekkie pióro, przez co tematyka dla niektórych nudna, zyskuje świeżość i staje się intrygująca, a plastyczny język autorki w połączeniu z wyobraźnią czytelnika sprawia, że słyszymy gwar ówczesnych ulic, kurz unoszący się w powietrzu czy zapach olejku różanego.
"Merit z Egiptu" to fascynująca lektura pozwalająca na wędrówkę po niezwykłej egipskiej krainie sprzed wieków.
Zachęcam do spędzenia kilku miłych godzin w towarzystwie Merit z Egiptu.