Teatr dla dzieci w bibliotece

Teatr w艣r贸d ksi膮偶ek to propagowanie czytelnictwa poprzez 艂膮czenie literatury z zaj臋ciami aktorskimi. Wyra偶enia artystyczne p艂yn膮ce z przedstawienia pozostaj膮 na d艂ugo w pami臋ci czytelnika. W bibliotece wielokrotnie w ci膮gu roku odbywaj膮 si臋 spotkania z profesjonalnym teatrem oraz w postaci ma艂ych, kameralnych form teatralnych: teatrzyk Kamishibai i teatrzyk kukie艂kowy z udzia艂em dzieci i m艂odzie偶y.
Teatrzyk kukie艂kowy skupia dzieci ze Szko艂y Podstawowej nr 1 w Piszu, kt贸ry dzia艂a od kilkunastu lat pod kierunkiem Pani Luizy Augusty艅skiej. Zaj臋cia odbywaj膮 si臋 w bibliotece w ci膮gu roku szkolnego. Grupa teatralna przygotowuje sceneri臋 spektaklu i uczy si臋 gry aktorskiej. Dzieci spotykaj膮 si臋 pr贸bach, a potem odgrywaj膮 r贸偶ne role, rozwijaj膮 w艂asne zainteresowania, kszta艂tuj膮 wyobra藕ni臋 i wyzwalaj膮 w sobie bogat膮 aktywno艣膰 tw贸rcz膮. Ale najwa偶niejsze, 偶e czerpi膮 z tych spotka艅 przyjemno艣膰 i satysfakcj臋 ze wsp贸lnego tworzenia. Daje to rado艣膰 nie tylko im, ale i publiczno艣ci, kt贸ra nagradza艂a aktor贸w brawami. Pierwsze przedstawienia pt. "Konik polny i mr贸wka" wg tekstu Wandy Dobaczewskiej odby艂y si臋 9, 12 i 13 lutego.

G艂贸wne role w sztuce odegra艂y:

Gabriela Kozio艂 (mr贸wka)
Karolina Filipkowska (偶uk)
Agata Siemienowicz (motyl)
Amelia Tuzinowska (konik polny)
Maja I艂owiecka (b膮k)
Marcelina Wali艅ska (wa偶ka)