Noc Bibliotek

30 maja podczas Og贸lnopolskiej Akcji Nocy Bibliotek przygotowali艣my dla czytelnik贸w wiele atrakcji. Na dobry pocz膮tek w s艂oneczne przedpo艂udnie odby艂 si臋 przed bibliotek膮 cykl zabaw dla najm艂odszych. Dzieci obejrza艂y przedstawienie pt. "Doktor Dolitle i przyjaciele". Czyta艂y wsp贸lnie z rodzicami "Lokomotyw臋" J. Tuwima i rysowa艂y ulubione postaci literackie. Wieczorem doro艣li spotkali si臋 z bohaterami literatury kryminalnej. G艂o艣no czytali fragmenty ksi膮偶ek, prowadzili w艂asne 艣ledztwo zbieraj膮c materia艂 dowodowy. W trakcie spotkania bibliotek臋 odwiedzili s艂awni detektywi 艣wiata. Spotkanie mia艂o oczywi艣cie kameralny charakter oraz jak przysta艂o na spotkanie z krymina艂em panowa艂a tajemnicza i gro藕na atmosfera.