para buch plakatZapraszamy do spędzenia ferii zimowych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Spotkania odbywać sie będą pt. "Para buch. Książka w Ruch!". Jest to drugi cykl zajęć w naszej bibliotece w ramach projektu, który łączy w sobie promocję książki popularnonaukowej wraz z działaniami edukacyjnymi i animacyjnymi. W programie głośne czytanie tekstów, prace plastyczne, gry i zabawy.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat będą odbywały się w godz. 11.00-13:00 od 21 do 31 stycznia. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Oddziale dla dzieci nr tel. 87/423 27 97 w. 14. (wymagana pisemna zgoda rodziców na udział w zajęciach).

Szczegóły spotkań

• Guzik z mleka, czyli fantastyczne eksperymenty dla ciekawskich świata na podstawie książki Krzysztofa Zięby
  • Czy mapy można czytać jak książki? na podstawie "Map" Aleksandry i Daniela Mizielińskich.
  • Jak Tata pokazał mi wszechświat na podstawie książki Ulf Stark i Evy Eriksson
  • Czy obraz albo rzeźba da się stworzyć ze śmieci? Czy taśma klejąca może być dziełem sztuki? - zajęcia na podstawie książek o sztuce i ekologii.
  • Ulubione i fantastyczne zwierzęta - jak je znaleźć w książkach i wykonać samodzielnie - zajęcia na podstawie literatury o zwierzetach.
  • Moda ekologiczna, czyli stroje karnawałowe wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu - plastyczne i muzyczne zabawy karnawałowe .