PLAKAT 2019"Mała książka-wielki człowiek" - zapraszamy dzieci do udziału w kolejnej edycji projektu.

Po bardzo udanej, ubiegłorocznej edycji pilotażowej skierowanej do trzylatków, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu ponownie bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka–wielki człowiek”. Tym samym nasi mieszkańcy w wieku przedszkolnym będą mieli okazję zaprzyjaźnić się ze słowem drukowanymi i pokochać książki już na całe życie.
To projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat, realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i 2019 ksiazka na start 02codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce - bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.
Wyprawki Czytelnicze dla dzieci urodzonych w latach 2013-2016 można odebrać w Oddziale dla dzieci i młodzieży.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.