Jubileusz 70-lecia Biblioteki

Rok 2016 jest dla naszej instytucji szczeg贸lnym, gdy偶 w nim przypada Jubileusz 70-lecia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu, kt贸rej istnienie i tradycja si臋gaj膮 roku 1945 (za dat臋 rozpocz臋cia dzia艂alno艣ci biblioteki uznaje si臋 20 listopada 1946r.)
Obchody jubileuszowe sta艂y si臋 okazj膮 do 艣wi臋towania dla ca艂ej spo艂eczno艣ci skupionej wok贸艂 spraw czytelnictwa oraz kultury miasta i regionu, a zapocz膮tkowa艂y je spotkania autorskie z Jerzym Niemczukiem i Wojciechem Kassem.

Uroczysto艣ci jubileuszowe by艂y okazj膮 do wspomnie艅, podsumowa艅, refleksji, ale tak偶e podzielenia si臋 sukcesami Biblioteki ze wszystkimi, kt贸rzy s膮 z ni膮 zwi膮zani. Zgromadzonym go艣ciom, z艂o偶onym m.in. z w艂adz samorz膮dowych: Burmistrza Pisza - Andrzeja Szymborskiego, Starosty Powiatu Piskiego - Andrzeja Nowickiego, Pos艂a na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Jerzego Wojciecha Ma艂eckiego, przedstawicieli Wojew贸dzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie - Dyrektora Andrzeja Marcinkiewicza i Renaty Pietrulewicz, 艣rodowisk bibliotekarskich, Radnych Gminy i Powiatu Piskiego, Dyrektor贸w Jednostek Podleg艂ych Gminy Pisz i Powiatu Piskiego oraz wiernych czytelnik贸w, zaprezentowano retrospektywne spojrzenie na dzia艂alno艣膰 kulturalno-o艣wiatow膮 oraz spo艂eczn膮 Biblioteki. Prezentacja multimedialna przedstawiona zosta艂a przez Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej 鈥 Ma艂gorzat臋 Podsiad.

70-lecie Biblioteki by艂y odpowiedni膮 chwil膮 do podzi臋kowania dla pracownik贸w za prac臋 z ksi膮偶k膮 i czytelnikiem, oraz za dba艂o艣膰 o rozw贸j Biblioteki. Podzi臋kowania wr臋czy艂 Burmistrz Pisza - Andrzej Szymborski.

Biblioteka nie istnia艂aby bez Czytelnik贸w, dlatego r贸wnie偶 podczas obchod贸w jubileuszowych, odby艂o si臋 rozstrzygni臋cie konkursu literacko-plastycznego pt. 鈥濸oezj膮 malowane鈥, kt贸rego laureatami zostali:

I miejsce:

Wiktoria Kuty艂owska uczennica Zespo艂u Szk贸艂 nr 1 w Piszu. Gimnazjum Samorz膮dowe w Piszu

II miejsce:

Aleksandra Buczy艅ska uczennica Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 1 w Piszu, Gimnazjum Samorz膮dowe w Piszu

Katarzyna Kosikowska uczennica Zespo艂u Szk贸艂 Katolickich w Piszu, Kl. I LO

III miejsce:

Edyta Miller uczennica Zespo艂u Szk贸艂 Katolickich w Piszu, Kl. I LO

Wiktoria Turska uczennica Zespo艂u Szk贸艂 nr 1 w Piszu. Kl. II B LO

Wr臋czenia nagr贸d dokona艂 Starosta Piski - Andrzej Nowicki.

W cz臋艣ci artystycznej wyst膮pi艂 Jakub Michalski - piosenkarz, kompozytor i autor tekst贸w. Podczas swojego koncertu zaprezentowa艂 w艂asne interpretacje do wierszy wielkich polskich poet贸w m. in. Mickiewicza, Le艣miana, Tuwima oraz Ballady z repertuaru Leonarda Cohena. Artysta zadba艂 o zr贸偶nicowanie nastroju. Publiczno艣膰 艣wietnie bawi艂a si臋 wykonuj膮c razem z Kub膮 Michalskim "Lokomotyw臋" J. Tuwima, kt贸r膮 ka偶dy zna na pami臋膰 od dziecka.

Wszystkich naszych dostojnych go艣ci zaprosili艣my na Jubileuszowy tort.

Sk艂adamy wszystkim serdeczne podzi臋kowania za 偶yczenia i obecno艣膰 na 艢WI臉CIE BIBLIOTEKI

Obchodom towarzyszy艂y wystawy: 鈥濰istoria Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu鈥, 鈥濫waluacja bibliotek. 70 lat bibliotek publicznych na Warmii i Mazurach", "Konkurs Poezj膮 malowane鈥.