Zajęcia informacyjno-edukacyjne

Zajęcia Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W czytelni dla dorosłych odbywają się cotygodniowe zajęcia z informatyki w ramach Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci podczas zajęć uczą się obsługiwać komputer i internet. Za pomocą dostępnych programów tworzą dokumenty tekstowe, graficzne i zapisują je na wybranych folderach, dyskach. Korzystając z internetu wyszukują ciekawe informacje, wiadomości. Czytają regionalną prasę oraz książki w wersji elektronicznej.
 


 

Poznajemy IBUK Librę.
Podczas zajęć seniorzy uczą się korzystać z nowczesnego serwisu książek elektronicznych IBUK Libra, należącego do Wydawnictwa Naukowego PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy około 1800 publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. 
 


 

03.02.2017r.
Podczas kolejnego spotkania studentki PUTW uczyły się jak obsługiwać książką w wersji elektronicznej Ibuk Libra. Umiejętność dodawania książek do osobistej półki, tworzenie zakładek przyda się gdy korzystamy z nich poza biblioteką.
 


 
Galeria zdjęć:
 
Copyright 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.