Płyty DVD są dostępne w wypożyczalni dla dorosłych.
 
 Image

Chłopi

reż: Jan Rybkowski, 1973r. * 201 min. * kolor

opis: Adaptacja powieści Władysława Stanisława Reymonta, za którą autor otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

  
 Image

Konopielka

reż: Witold Leszczyński, 1981r. * 88 min. * kolor

opis: Adaptacja znanej i cenionej powieści Edwarda Redlińskiego pod tym samym tytułem, przenosi widza w pejzaże zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie.

  
 Image

Krzyżacy

reż: Aleksander Ford, 1960r. * 166 min. * kolor

opis: W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkch krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy".

  
 Image

Nad Niemnem

reż: Zbigniew Kuźmiński, 1986r. * 215 min. * kolor

opis: Dzieje rodów Korczyńskich i Bohatyrowiczów w telewizyjnej adaptacji powieści Elizy Orzeszkowej. Opowieść o przeszłości przywoływanej wspomnieniami powstania styczniowego, miłości i mezaliansie w scenerii nadniemeńskiej przyrody i kresowej wsi.

  
 Image

Noce i dnie

reż: Jerzy Antczak, 1975r. * 344 min. * kolor

opis: Dzieje dwóch pokoleń rodziny Niechciców, ukazane na tle przemian społeczeństwa polskiego w okresie lat 1865-1914.

  
 Image

Popiół i diament

reż.: Andrzej Wajda, 1958r.

opis: Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością...

  
 Image

Quo Vadis

reż: Jerzy Kawalerowicz, 2001r. * 139 min. * kolor

opis: Starożytny Rzym, czasy cesarza Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz, zakochuje się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i chce uczynić ja swoją nałożnicą.

  
 Image

Robinson Crusoe

reż: Thierry Chabert, 2003r. * 180 min. * kolor

opis: Ekranizacja słynnej powieści Daniela Defoë, jednej z najpopularniejszych książek dla młodzieży i dorosłych.

  
 Image

Rozmowy z katem

reż: Maciej Englert * 84 min. * kolor

opis: Niezwykłe sprawozdanie z rozmów kata z ofiarą - Jürgena Stroopa, generała SS odpowiedzialnego za krwawe stłumienie powstania w warszawskim getcie, z Kazimierzem Moczarskim, polskim patriotą, żołnierzem Armii Krajowej.

  
 Image

Świętoszek

reż: Zygmunt Hubner, 1971r. * 91 min. * cz.b.

opis: Arcydzieło komediopisarstwa, obnażające dewocję i zakłamanie - w Hubnerowskiej inscenizacji demaskujące nicość i głupotę współczesnych świętoszków.

  
 Image

Szaleństwo Majki Skowron

reż: Stanisław Jędryka, 1976r. * 261 min. * kolor

opis: Serial telewizyjny o tematyce młodzieżowej – relacjach między rodzicami i dziećmi: zaufaniu, dorastaniu, a także przyjaźni i młodzieńczej miłości.

  
 Image

Tango

reż: Maciej Englert * 107 min. * kolor

opis: Telewizyjna wersja przedstawienia na "Scenie w Baraku" Teatru Współczesnego w Warszawie. Dramat, utrzymany w konwencji groteskowej opowieści o świecie naznaczonym piętnem rozkładu wszelkich wartości.

  
 Image

Trylogia

reż: Jerzy Hoffman * 633 min. * kolor

opis: Box trzech filmów Jerzego Hoffmana: ekranizacja jednego z najbardziej znaczących dla kraju cykli powieściowych, a przy tym świetne kino przygodowe.

  
 Image

Wesele

reż.: Andrzej Wajda, 1972r.

opis: Mistrzowska adaptacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego, dokonana przez Andrzeja Wajdę. Odpowiedni klimat epoki został stworzony poprzez kolorystykę, scenografię, kostiumy ale również, a może przede wszystkim przez muzykę. Mistrz Wajda w doskonały sposób obsadził w rolach aktorów, którzy...

 
Copyright 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.