Teatr dla dzieci w bibliotece

Teatr wśród książek to propagowanie czytelnictwa poprzez łączenie literatury z zajęciami aktorskimi. Wyrażenia artystyczne płynące z przedstawienia pozostają na długo w pamięci czytelnika. W bibliotece wielokrotnie w ciągu roku odbywają się spotkania z profesjonalnym teatrem oraz w postaci małych, kameralnych form teatralnych: teatrzyk Kamishibai i teatrzyk kukiełkowy z udziałem dzieci i młodzieży.
Teatrzyk kukiełkowy skupia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, który działa od kilkunastu lat pod kierunkiem Pani Luizy Augustyńskiej. Zajęcia odbywają się w bibliotece w ciągu roku szkolnego. Grupa teatralna przygotowuje scenerię spektaklu i uczy się gry aktorskiej. Dzieci spotykają się próbach, a potem odgrywają różne role, rozwijają własne zainteresowania, kształtują wyobraźnię i wyzwalają w sobie bogatą aktywność twórczą. Ale najważniejsze, że czerpią z tych spotkań przyjemność i satysfakcję ze wspólnego tworzenia. Daje to radość nie tylko im, ale i publiczności, która nagradzała aktorów brawami. Pierwsze przedstawienia pt. "Konik polny i mrówka" wg tekstu Wandy Dobaczewskiej odbyły się 9, 12 i 13 lutego.

Główne role w sztuce odegrały:

Gabriela Kozioł (mrówka)
Karolina Filipkowska (żuk)
Agata Siemienowicz (motyl)
Amelia Tuzinowska (konik polny)
Maja Iłowiecka (bąk)
Marcelina Walińska (ważka)