#gruemenu.grue

W ramach Kampanii "Dnia Bezpiecznego Internetu" biblioteka zorganizowała spotkania dla młodzieży poświęcone zagrożeniom z jakimi można się zetknąć korzystając z Internetu oraz z metodami obrony przed nimi. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom cyberprzemocy, do której zalicza się m.in. prześladowanie i wyśmiewanie z wykorzystaniem SMS, Internetu i innych narzędzi elektronicznych. Wyświetlony filmik pt. "Lekcja bezpieczeństwa" miał za zadanie zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line. Przedstawione historie uczniów pokazały, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Młodzież obejrzała spektakl w wykonaniu aktorek Teatru EDU-ARTIS w Krakowie pt. "Cyberpułapka". Spektakl porusza problem Cyberprzemocy i Fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonów komórkowych. Przedstawione zostały różne sytuacje wynikające z poruszania się w sieci, takie jak: niewłaściwe korzystanie z poczty elektronicznej i facebooka, hejt w Internecie, zawieranie znajomości przez Internet i zabawy z telefonem.
Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w spektaklu "Na Smyczy", który poruszał problemy zagrożeń i niewłaściwego korzystania z telefonów komórkowych na przykładzie bohaterów z Wioski Smerfów.

"Dzień Bezpiecznego Internetu" od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

katalog 2

facebook206x34

bip206x34

II edycja superczytelnik 1131x1600

Kontakt z Biblioteką

Adres:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Pl. Daszyńskiego 7 A
12-200 Pisz
tel. (87) 423 27 97

Godziny otwarcia Biblioteki:

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 8.00-16.00
piątek 8.00-16.00
sobota - zamknięte

Telefon:

(87) 423 27 97

Numery wewnętrzne:

Oddział dla dzieci i młodzieży - 14
Wypożyczalnia dla dorosłych - 15
Czytelnia dla dorosłych - 16 lub 20
Dyrektor - 17
Księgowość -19

© 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.