noc bibliotek 2017 dyplomCzytanie porusza – Noc Bibliotek 2017
Książki wieczorową porą smakują najlepiej. Mogli przekonać się o tym uczestnicy Nocy Bibliotek. Wielkie Święto promujące czytelnictwo, odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytanie porusza”.
Tego dnia przygotowaliśmy kilka atrakcji dla czytelników. Nocne czytanie zaczęliśmy już w godzinach porannych dla dzieci.
Podczas spotkania, dzieci obejrzały bajkę braci Grimm pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu aktorów Teatru KRAK–ART w Krakowie. Brały także udział w warsztatach teatralnych i zabawach przygotowanych na podstawie bajki.

Wieczorem odbyło się spotkanie autorskie z niezwykłym gościem biblioteki – Panem Krzysztofem Daukszewiczem, popularnym satyrykiem, kompozytorem, pieśniarzem, felietonistą i autorem wielu książek. Dwugodzinne spotkanie przebiegło w bardzo wesołej atmosferze. Nasz gość rozbawił publiczność do łez historiami zaczerpniętymi z jego życia. Barwnie i zabawnie opowiadał o osobach z marginesu społecznego tzw. menelach napotykanych przez niego w trakcie podróży po kraju. To właśnie im poświęcił książkę pt. „Meneliki”. Nie zabrakło historii usłyszanych na CB radio i jak na satyryka politycznego przystało, pojawiły się anegdoty dotyczące bieżących wydarzeń politycznych w kraju. Artysta zaprezentował także utwory muzyczne z najnowszej płyty pt. „Ballada o Wyklętych Kredkach”.
Podczas spotkania uczestnicy mogli zakupić płytę i książkę pt.„Prosto z ambony” i uzyskać dedykację od Krzysztofa Daukszewicza.