Zwierzęta naszymi przyjaciółmi - zajęcia dla dzieci
W Oddziale dla dzieci odbywa się wiele spotkań dydaktycznych dla czytelników. W październiku działaniom edukacyjnym przyświecała idea Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji biblioteka przygotowała dla dzieci zajęcia, aby już od najmłodszych lat rozwijać w nich wrażliwość i dobroć dla najsłabszych.

Dzieci  obejrzały bajkę terapeutyczną w wykonaniu aktorów Teatru Narwal z Białegostoku pt. „Doktor Zdrówko i jego lecznica”. Była to bajka o pomaganiu innym, gdzie akcja rozgrywa się w domu pewnego doktora, który swoje życie poświęcił zwierzętom i oczywiście... zna ich mowę. Mieszka z krokodylem Arkiem, małpką Mądralcią, papugą Ługą i wciąż melduje nowych lokatorów. Była to pełna humoru barwna opowieść o lojalności i przyjaźni ze zwierzętami, która podobała się dzieciom.

Podczas spotkań w sobotę, odbywały się warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych, gdzie kształtowanie postaw wobec zwierząt integrowano z rozwojem artystycznym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji dotyczącej opieki nad zwierzętami, ich dokarmiania i prawidłowych zachowań. Efektem artystycznej części były kolorowe plakaty i prace artystyczne - bohaterowie spotkania. Zajęcia urozmaicone były zabawami i konkursami. Omawiane były również książki tematycznie związane ze zwierzętami, ich ochroną, prawami i pielęgnacją. Dzieci przygotowały wystawę prezentującą symbolikę zwierzęcą w kulturze i sztuce.