Bajkowo w Dniu Dziecka

Dzień Dziecka to radosne święto wszystkich dzieci, które na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych ważnych dla całej rodziny. Biblioteka włącza się do działań ukazujących niezastąpiona wartość rodziny w ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem: „Rodzina fundamentem życia społecznego”. Z tejże okazji, Oddział dla dzieci przygotował dla najmłodszych i trochę starszych czytelników spotkanie z bohaterami bajkowymi. Zabraliśmy ich w podróż do doskonałej zabawy i bardzo ważnych treści życia rodzinnego, które są zawarte w książkach. Zabawa odbyła się na placu przed biblioteką  w wyjątkowo piękne i słoneczne sobotnie przedpołudnie.  Dzieci zabawiali aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Złota Rybka” wg A. Puszkina oraz wesołą rozrywkę dla wszystkich. Ponadto wystąpili także  czytelnicy w sztuce pt. „W Krainie Fantazji”  zachęcając  najmłodszych do czytania książek o bohaterach z bajek takich jak: księżniczka, smok, rycerz, krasnale oraz czarownice, które wspólnie z dziećmi bawiły się,  rozwiązywały zagadki, uczyły tajemnych zaklęć i mikstur. Bibliotekarze natomiast, zabrali czytelników w  podróż wakacyjną z Myszką Lolą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska bajkowe i malowanie twarzy. Wszystkim uczestnikom Dnia Dziecka z bajkami, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.