#gruemenu.grue
Literackie podróże
Wakacje w bibliotece dobiegły końca. Pozostały ciepłe wspomnienia i zdjęcia. Spotkania w bibliotece przebiegały pod hasłem „Literackie podróże”, w trakcie których dzieci poznawały kultury wybranych krajów, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach plastycznych.
Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania Polski. W podróż udały się pociągiem do  najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w kraju. Odwiedziły morze i góry oraz dawną stolicę Polski. Poznały legendę o smoku wawelskim i wykonały pamiątki plastyczne z miejsc, które odwiedziły. Następnie zwiedzały Grecję -  nauczyły się kilku słów greckich i tańca. Wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. Poznały kuchnię grecką. Część plastyczna była kolejnym etapem zwiedzania tego kraju, czyli wykonaniem okna z widokiem na wyspę grecką. Podczas podróży do Hiszpanii wzięły udział w święcie pomidora La Tomatina, czyli walce na pomidory. Poznały grzecznościowe słowa hiszpańskie, słynnego Zorro oraz zabawy. Wykonały obraz „Jaszczurka” A. Gaudiego i najpiękniejszy wachlarz hiszpańskiej tancerki. W Wielkiej Brytanii, w kraju języka angielskiego, czerwonych autobusów oraz królowej Elżbiety, było dużo ciekawych miejsc do poznania. Ale najbardziej uczestnikom zajęć podobał się zwyczaj picia herbaty w filiżankach i bajka z Wielkiej Brytanii A. A. Milne: „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. W Irlandii – kraju słynącym z pięknych, zielonych terenów oraz wpadającej w ucho skocznej muzyki, dzieci zapoznały się z najbardziej charakterystycznymi elementami kultury. Wykonały własne czterolistne koniczynki na szczęście i uczyły się tańca irlandzkiego. Przygotowały się do zabawy podczas Parady Św. Patryka.
Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych dzieci odwiedziły Indiańską wioskę. Poznały zabawy, zwyczaje i kulturę Indian. Bardzo podobało się tropienie śladów zwierząt i łapanie bizona na lasso. Podróż do Chin dostarczyła niezwykłych wrażeń uczestnikom. Wykonały niezwykły symbol tego kraju – Smoka, próbowały swoich sił w jedzeniu pałeczkami, pisaniu znaków chińskich, wykonaniu kwiatów sztuką orgiami. Wspólnie budowały słynny mur chiński.
Wakacyjne zajęcia dzieci zakończyły przygotowaniem własnej książeczki, w której przedstawiły swoją najciekawszą podróż.

katalog 2

facebook206x34

bip206x34

II edycja superczytelnik 1131x1600

Kontakt z Biblioteką

Adres:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Pl. Daszyńskiego 7 A
12-200 Pisz
tel. (87) 423 27 97

Godziny otwarcia Biblioteki:

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 8.00-16.00
piątek 8.00-16.00
sobota - zamknięte

Telefon:

(87) 423 27 97

Numery wewnętrzne:

Oddział dla dzieci i młodzieży - 14
Wypożyczalnia dla dorosłych - 15
Czytelnia dla dorosłych - 16 lub 20
Dyrektor - 17
Księgowość -19

© 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.