#gruemenu.grue

Warsztaty i zabawy w świątecznej Bibliotece

Z okazji zbliżających się świąt jak co roku, zaprosiliśmy najmłodszych czytelników na zajęcia literackie. Wybrana przez nas literatura, tematycznie nawiązywała do Zimy, Mikołajek i Bożego Narodzenia.
Pierwsze spotkanie odbyło się 6 grudnia w dniu Mikołajek. Tym razem nasi najmłodsi czytelnicy musieli długo czekać na wizytę św. Mikołaja. Ale zanim odwiedził dzieci - czas wyczekiwania wypełniły opowieści z Pracowni Świętego Mikołaja oraz twórcze zajęcia przedświąteczne z Mikołajową i Śnieżynką. Dzieci brały udział w wielkich przygotowaniach: nauce zaklęć i tańca, które przywołają Mikołaja, narysowały baaardzo długą listę życzeń, aby Święty dokładnie wiedział o czym marzą, porządkowały listy, prezenty, piekły pierniczki i brały udział w konkursach zimowych. Po tak wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na wizytę Mikołaja, na którego z niecierpliwością czekały dzieci. Nasz gość obdarował wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami.
Podczas kolejnych spotkań w Pracowni, zaprosiliśmy dzieci do wspólnych zajęć artystycznych, podczas których wykonały najdłuższe łańcuchy choinkowe w Bibliotece i bohatera spotkań – Św. Mikołaja
W tym wyjątkowym czasie Bożego Narodzenia nie zabrakło także kolęd. Zimowy czas, połyskujące światełka na choince i dekoracje świąteczne stworzyły wspaniały nastrój do przedstawienia historii kiedy narodził się Jezus, zaśpiewania mu najpiękniejszych kolęd i podzielenia się opłatkiem.
Miłym akcentem w Bibliotece była wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, którzy zaśpiewali najpopularniejsze kolędy, począwszy od sentymentalnych, łagodnych opowiadających o ubóstwie i chłodzie grudniowej nocy, gdy narodziło się Boże Dziecię, po wesołe, triumfalne witające go na świecie. Atmosfera spotkania i wspólny śpiew z kolędnikami rozgrzały serca, o czym świadczyły brawa dla naszych gości.

katalog 2

facebook206x34

bip206x34

II edycja superczytelnik 1131x1600

Kontakt z Biblioteką

Adres:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Pl. Daszyńskiego 7 A
12-200 Pisz
tel. (87) 423 27 97

Godziny otwarcia Biblioteki:

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 8.00-16.00
piątek 8.00-16.00
sobota - zamknięte

Telefon:

(87) 423 27 97

Numery wewnętrzne:

Oddział dla dzieci i młodzieży - 14
Wypożyczalnia dla dorosłych - 15
Czytelnia dla dorosłych - 16 lub 20
Dyrektor - 17
Księgowość -19

© 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.