Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską
6 grudnia w Czytelni dla dorosłych odbyło się spotkanie z pisarką - Małgorzatą Kalicińską, która czytelnikom znana jest przede wszystkim jako autorka bestsellerowych powieści obyczajowych. Jej debiutem była wydana w 2006 roku powieść pod tytułem "Dom nad rozlewiskiem", która zapoczątkowała cały cykl poświęcony bohaterom tej fabuły. Do tej pory autorka opublikowała osiem powieści - ciepło przyjmowanych przez czytelniczki. Ponadto pisarka tworzy opowiadania oraz eseje. Cykl "Dom nad rozlewiskiem" w 2009 roku doczekał się ekranizacji w postaci serialu wyświetlanego przez Telewizję Polską ukazujący uroki Krainy Mazurskiej, która autorce jest bardzo bliska.
Podczas spotkania, Pani Kalicińska przybliżyła swoją biografię, opowiadała też o tym jak została pisarką, skąd czerpie pomysły i inspiracje podczas pisania książek. Odczytała fragmenty wzruszających rozmów z córką Barbarą Grabowską dotyczących Świąt Bożego Narodzenia, o domu, patchworkach rodzinnych, miłości i zwykłych ludziach z książki "Kochana moja". Podkreśliła jak bardzo lubi gotować i jak dużą wagę przywiązuje do życia rodzinnego. Zaprezentowała czytelnikom także najnowszą książkę napisaną wspólnie z mężem Vladem Millerem "Dom w Ulsan, czyli nasze rozlewisko". To bardzo osobista opowieść o Korei, stoczni w Ulsan, odmiennej kuchni, zachowaniach i codziennym życiu. Tłem jest Korea Południowa, początkowo nieznana, potem coraz bardziej "swojska". Przedstawiona jest niejako z dwóch stron: męskiej - techniczne spojrzenie inżyniera oraz kobiecej - nieco romantycznej i bardzo emocjonalnej. Pan Vlad bardzo chętnie włączał się do dyskusji o książce, dopełniając opowieści żony.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Autorka okazała się bardzo ciepłą, otwartą i bezpośrednią osobą. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autografy.